O festivalu

Tolenstein fest je rock - metalový gothic festival v areálu zříceniny hradu Tolenstein v obci Dalečín. V roce 2010 proběhl zkušební tzv. nultý ročník, poté následovaly další oficiální ročníky festivalu a jelikož měl Tolenstein fest vždy velmi pozitivní ohlasy od návštěvníků a široké veřejnosti, chtěli bychom tradici festivalu obnovit a po 9 leté odmlce opět pokračovat.

V roce 2023 se můžete těšit na vystoupení pěti kapel.
Je to XIII. let od konání prvního dalečínského festivalu. Kdo jiný by tedy měl být největším lákadlem, než legendární XIII. Století v čele s Petrem Štěpánem.

Dalším účinkujícím bude plzeňská symphony metal kapela INTERITUS, ve složení dvě kytary, basa, bicí, housle, viola a flétny. O zpěv se stará silný ženský vokál doplněný mužským chrapotem.

Do třetice se představí kapela Embrace the Darkness, melodic/doom/death metal band čistě v pánském složení z Kuřimi, která si vzala za své "když chceš klávesy, pořiď si housle...".

Mezinárodní SURMA, symphonic/progressive/power metalová kapela založená českou zpěvačkou Viktorií Surmovou a faerským kytaristou a zpěvákem Heri Joensenem

A pětici kapel nám uzavírá pražská Rammstein revival v čele s Mírou Imrichem.

Kde nás najdete?

Festival se bude konat v areálu zříceniny hradu Tolenstein v obci Dalečín. Parkování i s možností stanování bude na blízkém hřišti.

Program

16:00                 Otevření areálu

17:30 - 18:20  Embrace The Darkness
19:00 - 19:50  Interitus
20:30 - 21:20  Surma
22:00 - 23:00  XIII. Století
23:40 - 00:40  Rammstein revival